A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 272

Koło Naukowe Finansów i Controllingu • IV edycja Festiwalu Controllingu i Finansów | Blog

IV edycja Festiwalu Controllingu i Finansów | Blog

W dniach 14-15 kwietnia 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyła się czwarta edycja Festiwalu Controllingu i Finansów. Wydarzenie to jest kierowane przede wszystkim do studentów, którzy chcą zgłębiać swoją wiedzę z zakresu finansów, księgowości i controllingu. Szereg wykładów i szkoleń wchodzących w skład Festiwalu ma na celu przybliżenie praktycznego wymiaru  wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach.

We wtorek 14 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie Festiwalu. Nasi Honorowi Goście: Pani Prodziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Renata Oczkowska oraz Pan prof. UEK Andrzej Jaki wygłosili krótkie przemówienia, w których zgodnie podkreślili, jak ważna jest dodatkowa praca studentów nad rozwojem ich wiedzy i umiejętności.
Podczas otwarcia studenci mieli okazję posłuchać referatu mgr Moniki Trętko - doktorantki czynnie działającej w Kole Naukowym Controllingu i Finansów. Wykład pt. "Koszty ponoszone przez pracodawców z tytułu niepełnosprawności pracowników" w interesujący sposób podjął tematykę zatrudnienia osób niepełnosprawnych w przedsiębiorstwie i związaną z nim problematykę finansową.
Następnie pani Monika Zakrzewska z firmy Provident wzbogaciła wiedzę uczestników pierwszego dnia Festiwalu dotyczącą lobbingu. Podczas wykładu "Co knują lobbyści?" słuchacze dowiedzieli się jak w praktyce wygląda praca lobbysty.
Kolejnym prelegentem był specjalista z firmy IBM pan Adrian Turek, który przedstawił z jakimi problemami zmagają się międzynarodowe korporacje w zakresie obsługi klienta zagranicznego. 
Ostatnim punktem dnia były warsztaty poprowadzone przez pana Roberta Rojka z krakowskiego klubu Eurocash. Uczestniczy tych zajęć mieli okazję zagrać w interaktywną grę Eurocash, która w przystępny sposób ukazuje realia polskiego rynku i uczy jak skutecznie zarządzać swoimi finansami, aby osiągać wymarzony cel.
Drugi dzień Festiwalu rozpoczęło szkolenie w języku angielskim, poprowadzone przez specjalistów z firmy International Paper. Podczas warsztatów uczestnicy rozwiązywali case study - ucząc się analizy sytuacji finansowej firmy poprzez analizę sprawozdań finansowych, określali m.in. zdolność kredytową przedsiębiorstw.
Kolejnym punktem Festiwalu Controllingu i Finansów była prelekcja na temat praktyk KYC i AML. Słuchacze dowiedzieli się jak wygląda praca z klientami z całego świata w jednym z największych banków inwestycyjnych. Specjalistki z firmy UBS pani Patrycja Trzcina i pani Edyta Uriasz przedstawiły autentyczne przykłady prezentujące różnice kulturowe klientów z różnych obszarów ekonomicznych.
Jednocześnie odbywały się warsztaty poprowadzone przez korporację AON, w trakcie których uczestniczy dowiedzieli się jak wygląda praca w tej firmie oraz zapoznali się z krótką historią przedsiębiorstwa. Na koniec szkolenia uczestniczy mieli okazję rozwiązać zadanie dotyczące analizy finansowej.
Ostatni wykład w ramach Festiwalu dotyczył audytu. Renoma firmy Deloitte przyciągnęła znaczącą liczbę słuchaczy, dzięki czemu wiele studentów Uniwersytetu Ekonomicznego dowiedziało się jak wygląda "Dzień w Audycie".  Wykład wygłosił pan Tomasz Dorocki.
Zwieńczeniem Festiwalu Controllingu i Finansów była debata oxfordzka na temat "Controlling w XXI wieku - podstawa czy dodatek?" przeprowadzona w klubie Grota 2. Gośćmi honorowymi byli: pan Marcin Kowalski z firmy Archman, pan dr Janusz Nesterak reprezentujący Krakowską Szkołę Controllingu oraz doktorzy z Uniwersytetu Ekonomicznego: dr Piotr  Litwa - reprezentant Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw oraz dr Marcin Jędrzejczyk - przedstawiciel Katedry Rachunkowości. Nieoczekiwanie widownia uznała, że ówcześnie controlling wciąż stanowi dodatek do efektywnego zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Koło Naukowe Controllingu i Finansów kieruje podziękowania wszystkim przedstawicielom wyżej wymienionych firm za czynne uczestnictwo oraz za objęcie Patronatu Honorowego przez: prof. UEK dr hab. inż. Andrzeja Chochoła - Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Ministerstwo Finansów, Komisję Nadzoru Finansowego oraz Narodowy Bank Polski.
Ponadto dziękujemy portalowi dlaStudenta.pl oraz Kurierowi UEK za oprawę medialną oraz partnerom Festiwalu, którymi byli: PS UEK, Squash4You, Mural, Kawka i mleczko, Gospoda Krakowska, Copylandia, klub Grota 2, Duo Gastro, Atlantic Club.
Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym doktorom i studentom w to wydarzenie.

Mamy nadzieję, że widzimy Was na przyszłorocznej 5. edycji Festiwalu.
Do zobaczenia!

Zapraszamy do zapoznanie się z fotorelacją z wydarzenia: https://www.facebook.com/FestiwalCiF

comments powered by Disqus
Partnerzy